Microsemi Corporation MP5KE160A
Numero parte
MP5KE160A
Produttore
Microsemi Corporation
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-204AL, DO-41, Axial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MP5KE160A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 160VWM 259VC DO204AL
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MP5KE160A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MP5KE160A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP5KE160A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MP5KE160A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MP5KE160A pin diagram, MP5KE160A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 160V 160V 160V 160V 160V
Voltage-Breakdown(Min) 178V 178V 178V 178V 178V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 259V 259V 259V 259V 259V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.9A 1.9A 1.9A 1.9A 1.9A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W