MPTR30V600.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPTR30V600.
| Immagine |
| Produttore | Meritek | Meritek | Meritek | Meritek | Meritek |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MPTR | MPTR | MPTR | MPTR | MPTR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric | Polymeric |
| Voltage-Max | 30V | 30V | 30V | 30V | 30V |
| Current-Max | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A | 100 A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A | 6 A |
| Current-Trip(It) | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A |
| TimetoTrip | 16 s | 16 s | 16 s | 16 s | 16 s |
| Resistance-Initial(Ri)(Min) | 5 mOhms | 5 mOhms | 5 mOhms | 5 mOhms | 5 mOhms |
| Resistance-PostTrip(R1)(Max) | 40 mOhms | 40 mOhms | 40 mOhms | 40 mOhms | 40 mOhms |
| Resistance-25°C(Typ) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.650 L x 0.118 W (16.50mm x 3.00mm) | 0.650 L x 0.118 W (16.50mm x 3.00mm) | 0.650 L x 0.118 W (16.50mm x 3.00mm) | 0.650 L x 0.118 W (16.50mm x 3.00mm) | 0.650 L x 0.118 W (16.50mm x 3.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.980 (24.90mm) | 0.980 (24.90mm) | 0.980 (24.90mm) | 0.980 (24.90mm) | 0.980 (24.90mm) |