Microchip Technology MSASC150H45L
Numero parte
MSASC150H45L
Produttore
Microchip Technology
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
ThinKey™3
Scheda tecnica
MSASC150H45L.pdf
Descrizione
RECTIFIER
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MSASC150H45L on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MSASC150H45L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSASC150H45L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSASC150H45L.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 45 V 10 mA @ 45 V 10 mA @ 45 V 10 mA @ 45 V 10 mA @ 45 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V 45 V 45 V 45 V 45 V
Current - Average Rectified (Io) 150A 150A 150A 150A 150A
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 150 A 600 mV @ 150 A 600 mV @ 150 A 600 mV @ 150 A 600 mV @ 150 A