Microchip Technology MSMBG16A
Numero parte
MSMBG16A
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MSMBG16A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 16VWM 26VC SMBG
Product details
1. How to order MSMBG16A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MSMBG16A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMBG16A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMBG16A.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMBG16A pin diagram, MSMBG16A datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Breakdown(Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26V 26V 26V 26V 26V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.1A 23.1A 23.1A 23.1A 23.1A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W