Microchip Technology MSMBG85AE3
Numero parte
MSMBG85AE3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MSMBG85AE3.pdf
Descrizione
TVS DIODE 85VWM 137VC SMBG
Product details
1. How to order MSMBG85AE3 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MSMBG85AE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMBG85AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMBG85AE3.
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMBG85AE3 pin diagram, MSMBG85AE3 datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 85V 85V 85V 85V 85V
Voltage-Breakdown(Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 137V 137V 137V 137V 137V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W