Microchip Technology MSMBJ60AE3
Numero parte
MSMBJ60AE3
Produttore
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AA, SMB
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MSMBJ60AE3.pdf
Descrizione
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMBJ
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MSMBJ60AE3 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MSMBJ60AE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMBJ60AE3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMBJ60AE3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MSMBJ60AE3 pin diagram, MSMBJ60AE3 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W