Microchip Technology MSMCGLCE100A
Numero parte
MSMCGLCE100A
Produttore
Microchip Technology
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-215AB, SMC Gull Wing
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MSMCGLCE100A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 100VWM 162VC SMCG
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MSMCGLCE100A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MSMCGLCE100A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCGLCE100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCGLCE100A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz