Microchip Technology MSMCJLCE170A
Numero parte
MSMCJLCE170A
Imballaggio
DO-214AB, SMC
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MSMCJLCE170A.pdf
Descrizione
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB
Product details
1. How to order MSMCJLCE170A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MSMCJLCE170A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSMCJLCE170A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMCJLCE170A.
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 170V 170V 170V 170V 170V
Voltage-Breakdown(Min) 189V 189V 189V 189V 189V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 275V 275V 275V 275V 275V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5.4A 5.4A 5.4A 5.4A 5.4A
Power-PeakPulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
PowerLineProtection No No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz 90pF @ 1MHz