Renesas Electronics America Inc NP50N04YUK-E1-AY
Numero parte
NP50N04YUK-E1-AY
Produttore
Renesas Electronics America Inc
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
8-HSON (5x5.4)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.NP50N04YUK-E1-AY.pdf
Descrizione
LOW VOLTAGE POWER MOSFET
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order NP50N04YUK-E1-AY on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the NP50N04YUK-E1-AY price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NP50N04YUK-E1-AY?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 40 V 40 V 40 V 40 V 40 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 50A (Tc) 50A (Tc) 50A (Tc) 50A (Tc) 50A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 4.8mOhm @ 25A, 10V 4.8mOhm @ 25A, 10V 4.8mOhm @ 25A, 10V 4.8mOhm @ 25A, 10V 4.8mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 4V @ 250µA 4V @ 250µA 4V @ 250µA 4V @ 250µA 4V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 57 nC @ 10 V 57 nC @ 10 V 57 nC @ 10 V 57 nC @ 10 V 57 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 3200 pF @ 25 V 3200 pF @ 25 V 3200 pF @ 25 V 3200 pF @ 25 V 3200 pF @ 25 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 1W (Ta), 97W (Tc) 1W (Ta), 97W (Tc) 1W (Ta), 97W (Tc) 1W (Ta), 97W (Tc) 1W (Ta), 97W (Tc)
OperatingTemperature 175°C 175°C 175°C 175°C 175°C