Fairchild Semiconductor NTD24N06LT4G
Numero parte
NTD24N06LT4G
Produttore
Fairchild Semiconductor
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
DPAK
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.NTD24N06LT4G.pdf
Descrizione
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 2
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order NTD24N06LT4G on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the NTD24N06LT4G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NTD24N06LT4G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of NTD24N06LT4G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 24A (Ta) 24A (Ta) 24A (Ta) 24A (Ta) 24A (Ta)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 5V 5V 5V 5V 5V
RdsOn(Max)@IdVgs 45mOhm @ 10A, 5V 45mOhm @ 10A, 5V 45mOhm @ 10A, 5V 45mOhm @ 10A, 5V 45mOhm @ 10A, 5V
Vgs(th)(Max)@Id 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 32 nC @ 5 V 32 nC @ 5 V 32 nC @ 5 V 32 nC @ 5 V 32 nC @ 5 V
Vgs(Max) ±15V ±15V ±15V ±15V ±15V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1140 pF @ 25 V 1140 pF @ 25 V 1140 pF @ 25 V 1140 pF @ 25 V 1140 pF @ 25 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 1.36W (Ta), 62.5W (Tj) 1.36W (Ta), 62.5W (Tj) 1.36W (Ta), 62.5W (Tj) 1.36W (Ta), 62.5W (Tj) 1.36W (Ta), 62.5W (Tj)