Vishay Sfernice P0805K2001FNT
Numero parte
P0805K2001FNT
Produttore
Vishay Sfernice
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Imballaggio
0805 (2012 Metric)
Scheda tecnica
P0805K2001FNT.pdf
Descrizione
SFERNICE THIN FILMS
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order P0805K2001FNT on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the P0805K2001FNT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P0805K2001FNT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P0805K2001FNT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice Vishay Sfernice
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series P P P P P
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm) 0.075 L x 0.050 W (1.91mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm) 0.025 (0.63mm)