Amphenol Piher Sensing Systems PC16SH-07CP04-471A2020-TA
Numero parte
PC16SH-07CP04-471A2020-TA
Produttore
Amphenol Piher Sensing Systems
Categoria:
Drehpotentiometer, Regelwiderstände
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PC16SH-07CP04-471A2020-TA.pdf
Descrizione
16 MM PANEL MOUNT CARBON SENSOR/
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PC16SH-07CP04-471A2020-TA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PC16SH-07CP04-471A2020-TA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PC16SH-07CP04-471A2020-TA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PC-16 PC-16 PC-16 PC-16 PC-16
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance(Ohms) 470 470 470 470 470
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Power(Watts) 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W 0.2W, 1/5W
BuiltinSwitch None None None None None
NumberofTurns 1 1 1 1 1
Features - - - - -
Taper Linear Linear Linear Linear Linear
NumberofGangs 1 1 1 1 1
AdjustmentType Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment
TemperatureCoefficient ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C ±300ppm/°C
Rotation 300° 300° 300° 300° 300°
ResistiveMaterial Carbon Carbon Carbon Carbon Carbon
TerminationStyle Solder Lug Solder Lug Solder Lug Solder Lug Solder Lug
ActuatorType Knurled Knurled Knurled Knurled Knurled
ActuatorLength 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm)
ActuatorDiameter 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm) 0.157 (4.00mm)