PCSDR74-470M-RC.pdf
| Immagine |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | PCSDR74 | PCSDR74 | PCSDR74 | PCSDR74 | PCSDR74 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH | 47 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.146 A | 1.146 A | 1.146 A | 1.146 A | 1.146 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.41A | 1.41A | 1.41A | 1.41A | 1.41A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 259.2mOhm Max | 259.2mOhm Max | 259.2mOhm Max | 259.2mOhm Max | 259.2mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |