Trinamic Motion Control GmbH PD60-4-1276-CANOPEN
Numero parte
PD60-4-1276-CANOPEN
Produttore
Trinamic Motion Control GmbH
Categoria:
Schrittmotoren
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PD60-4-1276-CANOPEN.pdf
Descrizione
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PD60-4-1276-CANOPEN on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PD60-4-1276-CANOPEN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PD60-4-1276-CANOPEN?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PANdrive™ PANdrive™ PANdrive™ PANdrive™ PANdrive™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Hybrid Hybrid Hybrid Hybrid Hybrid
CoilType Bipolar Bipolar Bipolar Bipolar Bipolar
Voltage-Rated 4.17VDC 4.17VDC 4.17VDC 4.17VDC 4.17VDC
CurrentRating(Amps) 2.8 A 2.8 A 2.8 A 2.8 A 2.8 A
StepsperRevolution 200 200 200 200 200
StepAngle 1.8° 1.8° 1.8° 1.8° 1.8°
Accuracy ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Torque-Holding(oz-in/mNm) 438.99 / 3100 438.99 / 3100 438.99 / 3100 438.99 / 3100 438.99 / 3100
Size/Dimension Square - 2.362 x 2.362 (60.00mm x 60.00mm) Square - 2.362 x 2.362 (60.00mm x 60.00mm) Square - 2.362 x 2.362 (60.00mm x 60.00mm) Square - 2.362 x 2.362 (60.00mm x 60.00mm) Square - 2.362 x 2.362 (60.00mm x 60.00mm)
NEMAFrameSize 24 24 24 24 24
Diameter-Shaft - - - - -
Length-ShaftandBearing - - - - -
MountingHoleSpacing - - - - -
OperatingTemperature -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C
CoilResistance 1.5 Ohms 1.5 Ohms 1.5 Ohms 1.5 Ohms 1.5 Ohms