Pulse Electronics Power PG0255.201NLT
Numero parte
PG0255.201NLT
Produttore
Pulse Electronics Power
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PG0255.201NLT.pdf
Descrizione
FIXED IND 200NH 30A 0.55MOHM SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PG0255.201NLT on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PG0255.201NLT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PG0255.201NLT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PG0255.201NLT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 200 nH 200 nH 200 nH 200 nH 200 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 30 A 30 A 30 A 30 A 30 A
Current-Saturation(Isat) 30A 30A 30A 30A 30A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 0.55mOhm Max 0.55mOhm Max 0.55mOhm Max 0.55mOhm Max 0.55mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz