PHP00603E5490BBT1.pdf
| Resistance | 549 Ohms | 549 Ohms | 549 Ohms | 549 Ohms | 549 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.375W, 3/8W | 0.375W, 3/8W | 0.375W, 3/8W | 0.375W, 3/8W | 0.375W, 3/8W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm) | 0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm) | 0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm) | 0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm) | 0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.020 (0.51mm) | 0.020 (0.51mm) | 0.020 (0.51mm) | 0.020 (0.51mm) | 0.020 (0.51mm) |