PLE0E102MDO1.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PLE0E102MDO1.
| Immagine |
| Produttore | Nichicon | Nichicon | Nichicon | Nichicon | Nichicon |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PLE | PLE | PLE | PLE | PLE |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 1000 µF | 1000 µF | 1000 µF | 1000 µF | 1000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 5mOhm | 5mOhm | 5mOhm | 5mOhm | 5mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | 7.1 A @ 100 kHz | 7.1 A @ 100 kHz | 7.1 A @ 100 kHz | 7.1 A @ 100 kHz | 7.1 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) |