Bourns Inc. PM1210-R012K
Numero parte
PM1210-R012K
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
1210 (3225 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PM1210-R012K.pdf
Descrizione
FIXED IND 12NH 450MA 140MOHM SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PM1210-R012K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PM1210-R012K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM1210-R012K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM1210-R012K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PM1210 PM1210 PM1210 PM1210 PM1210
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 12 nH 12 nH 12 nH 12 nH 12 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 450 mA 450 mA 450 mA 450 mA 450 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max
Q@Freq 17 @ 100MHz 17 @ 100MHz 17 @ 100MHz 17 @ 100MHz 17 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant 2.3GHz 2.3GHz 2.3GHz 2.3GHz 2.3GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz