Bourns Inc. PM628S-560-RC
Numero parte
PM628S-560-RC
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PM628S-560-RC.pdf
Descrizione
FIXED IND 56UH 850MA 260MOHM SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PM628S-560-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PM628S-560-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM628S-560-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM628S-560-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PM628S PM628S PM628S PM628S PM628S
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 56 µH 56 µH 56 µH 56 µH 56 µH
Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
CurrentRating(Amps) 850 mA 850 mA 850 mA 850 mA 850 mA
Current-Saturation(Isat) 650mA 650mA 650mA 650mA 650mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 260mOhm Max 260mOhm Max 260mOhm Max 260mOhm Max 260mOhm Max
Q@Freq 10 @ 796kHz 10 @ 796kHz 10 @ 796kHz 10 @ 796kHz 10 @ 796kHz
Frequency-SelfResonant 15MHz 15MHz 15MHz 15MHz 15MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz