Nichicon PMB2104175KVR
Numero parte
PMB2104175KVR
Produttore
Nichicon
Categoria:
Folienkondensatoren
Imballaggio
Rectangular Box
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PMB2104175KVR.pdf
Descrizione
FILM CAP BOXED LUGS
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PMB2104175KVR on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PMB2104175KVR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PMB2104175KVR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PMB2104175KVR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Rectangular Box Rectangular Box Rectangular Box Rectangular Box Rectangular Box
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PMB PMB PMB PMB PMB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 1.75 µF 1.75 µF 1.75 µF 1.75 µF 1.75 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 575V 575V 575V 575V 575V
VoltageRating-DC 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) 2.1 mOhms 2.1 mOhms 2.1 mOhms 2.1 mOhms 2.1 mOhms
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 1.673 L x 1.299 W (42.50mm x 33.00mm) 1.673 L x 1.299 W (42.50mm x 33.00mm) 1.673 L x 1.299 W (42.50mm x 33.00mm) 1.673 L x 1.299 W (42.50mm x 33.00mm) 1.673 L x 1.299 W (42.50mm x 33.00mm)
Height-Seated(Max) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm) 1.772 (45.00mm)
Termination Screw Terminals Screw Terminals Screw Terminals Screw Terminals Screw Terminals
LeadSpacing 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm)