Nexperia USA Inc. PMEG2015EV,115
Numero parte
PMEG2015EV,115
Produttore
Nexperia USA Inc.
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
SOT-563, SOT-666
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PMEG2015EV,115.pdf
Descrizione
DIODE SCHOTTKY 20V 1.5A SOT666
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PMEG2015EV,115 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PMEG2015EV,115 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PMEG2015EV,115?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc. Nexperia USA Inc.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Capacitance @ Vr, F 25pF @ 5V, 1MHz 25pF @ 5V, 1MHz 25pF @ 5V, 1MHz 25pF @ 5V, 1MHz 25pF @ 5V, 1MHz
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 15 V 50 µA @ 15 V 50 µA @ 15 V 50 µA @ 15 V 50 µA @ 15 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Current - Average Rectified (Io) 1.5A (DC) 1.5A (DC) 1.5A (DC) 1.5A (DC) 1.5A (DC)
Operating Temperature 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 660 mV @ 1.5 A 660 mV @ 1.5 A 660 mV @ 1.5 A 660 mV @ 1.5 A 660 mV @ 1.5 A