Nichicon PPB2202100KGL
Numero parte
PPB2202100KGL
Produttore
Nichicon
Categoria:
Folienkondensatoren
Imballaggio
Radial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PPB2202100KGL.pdf
Descrizione
FILM CAP BOXED RADIAL
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PPB2202100KGL on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PPB2202100KGL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PPB2202100KGL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PPB2202100KGL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon Nichicon
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PPB PPB PPB PPB PPB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 700V 700V 700V 700V 700V
VoltageRating-DC 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm) 0.669 (17.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm) 0.886 (22.50mm)