PSMN017-30BL,118.pdf
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 32A (Tc) | 32A (Tc) | 32A (Tc) | 32A (Tc) | 32A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V | 4.5V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 17mOhm @ 10A, 10V | 17mOhm @ 10A, 10V | 17mOhm @ 10A, 10V | 17mOhm @ 10A, 10V | 17mOhm @ 10A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA | 2.15V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 10.7 nC @ 10 V | 10.7 nC @ 10 V | 10.7 nC @ 10 V | 10.7 nC @ 10 V | 10.7 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 552 pF @ 15 V | 552 pF @ 15 V | 552 pF @ 15 V | 552 pF @ 15 V | 552 pF @ 15 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 47W (Tc) | 47W (Tc) | 47W (Tc) | 47W (Tc) | 47W (Tc) |