PTF6516K667AYBF.pdf
| Immagine |
| Produttore | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PTF | PTF | PTF | PTF | PTF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 16.667 kOhms | 16.667 kOhms | 16.667 kOhms | 16.667 kOhms | 16.667 kOhms |
| Tolerance | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% | ±0.05% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C | ±10ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.145 Dia x 0.375 L (3.68mm x 9.53mm) | 0.145 Dia x 0.375 L (3.68mm x 9.53mm) | 0.145 Dia x 0.375 L (3.68mm x 9.53mm) | 0.145 Dia x 0.375 L (3.68mm x 9.53mm) | 0.145 Dia x 0.375 L (3.68mm x 9.53mm) |