Unirise USA PWCD-C13C14-15A-06F-BLU
Numero parte
PWCD-C13C14-15A-06F-BLU
Produttore
Unirise USA
Categoria:
Strom-, Netz- und Verlängerungskabel
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PWCD-C13C14-15A-06F-BLU.pdf
Descrizione
CORD C13 - C14 14AWG BLUE 6FT
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PWCD-C13C14-15A-06F-BLU on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PWCD-C13C14-15A-06F-BLU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PWCD-C13C14-15A-06F-BLU?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Unirise USA Unirise USA Unirise USA Unirise USA Unirise USA
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
1stConnector IEC 320-C13 IEC 320-C13 IEC 320-C13 IEC 320-C13 IEC 320-C13
2ndConnector IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14
NumberofConductors 3 3 3 3 3
CordType SJT SJT SJT SJT SJT
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
Shielding - - - - -
Length 6.00' (1.83m) 6.00' (1.83m) 6.00' (1.83m) 6.00' (1.83m) 6.00' (1.83m)
ApprovalAgencyMarking CSA, cUL, UL CSA, cUL, UL CSA, cUL, UL CSA, cUL, UL CSA, cUL, UL
Color Blue Blue Blue Blue Blue
VoltageRating 250V 250V 250V 250V 250V
CurrentRating(Amps) 15A 15A 15A 15A 15A