Unirise USA PWCD-C14C15-15A-4.5F-BLK
Numero parte
PWCD-C14C15-15A-4.5F-BLK
Produttore
Unirise USA
Categoria:
Strom-, Netz- und Verlängerungskabel
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PWCD-C14C15-15A-4.5F-BLK.pdf
Descrizione
CORD C14 - C15 14AWG BLACK 4.5FT
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PWCD-C14C15-15A-4.5F-BLK on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PWCD-C14C15-15A-4.5F-BLK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PWCD-C14C15-15A-4.5F-BLK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Unirise USA Unirise USA Unirise USA Unirise USA Unirise USA
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
1stConnector IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14 IEC 320-C14
2ndConnector IEC 320-C15 IEC 320-C15 IEC 320-C15 IEC 320-C15 IEC 320-C15
NumberofConductors 3 3 3 3 3
CordType SJT SJT SJT SJT SJT
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
Length 4.50' (1.37m) 4.50' (1.37m) 4.50' (1.37m) 4.50' (1.37m) 4.50' (1.37m)
ApprovalAgencyMarking UL UL UL UL UL
ApprovedCountries United States United States United States United States United States
Color Black Black Black Black Black
VoltageRating 250V 250V 250V 250V 250V
CurrentRating(Amps) 15A 15A 15A 15A 15A