Unirise USA PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK
Numero parte
PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK
Produttore
Unirise USA
Categoria:
Strom-, Netz- und Verlängerungskabel
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK.pdf
Descrizione
CORD L6/20P - C19 12AWG 15FT
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PWCD-L620PC19-20A-15F-BLK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Unirise USA Unirise USA Unirise USA Unirise USA Unirise USA
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
1stConnector NEMA L6-20P NEMA L6-20P NEMA L6-20P NEMA L6-20P NEMA L6-20P
2ndConnector IEC 320-C19 IEC 320-C19 IEC 320-C19 IEC 320-C19 IEC 320-C19
NumberofConductors 3 3 3 3 3
CordType SJT SJT SJT SJT SJT
WireGauge 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG
Shielding - - - - -
Length 15.00' (4.57m) 15.00' (4.57m) 15.00' (4.57m) 15.00' (4.57m) 15.00' (4.57m)
ApprovalAgencyMarking cUL, UL cUL, UL cUL, UL cUL, UL cUL, UL
Color Black Black Black Black Black
VoltageRating 250V 250V 250V 250V 250V
CurrentRating(Amps) 20A 20A 20A 20A 20A