IXYS R0577YC12E
Numero parte
R0577YC12E
Produttore
IXYS
Categoria:
Thyristoren – Thyristoren
Imballaggio
TO-200AB, B-PuK
Scheda tecnica
R0577YC12E.pdf
Descrizione
SCR 1.2KV 1169A W58
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order R0577YC12E on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the R0577YC12E price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0577YC12E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R0577YC12E.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as R0577YC12E pin diagram, R0577YC12E datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore IXYS IXYS IXYS IXYS IXYS
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-OffState 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV 1.2 kV
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) 3 V 3 V 3 V 3 V 3 V
Current-GateTrigger(Igt)(Max) 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA 200 mA
Voltage-OnState(Vtm)(Max) 2.15 V 2.15 V 2.15 V 2.15 V 2.15 V
Current-OnState(It(AV))(Max) 577 A 577 A 577 A 577 A 577 A
Current-OnState(It(RMS))(Max) 1169 A 1169 A 1169 A 1169 A 1169 A
Current-Hold(Ih)(Max) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Current-OffState(Max) 60 mA 60 mA 60 mA 60 mA 60 mA
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) 6600A @ 50Hz 6600A @ 50Hz 6600A @ 50Hz 6600A @ 50Hz 6600A @ 50Hz
SCRType Standard Recovery Standard Recovery Standard Recovery Standard Recovery Standard Recovery
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C