Recom Power R0.5D-1205/P-R
Numero parte
R0.5D-1205/P-R
Produttore
Recom Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Imballaggio
10-SMD Module, 6 Leads
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.R0.5D-1205/P-R.pdf
Descrizione
DC DC CONVERTER +/-5V 500MW
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order R0.5D-1205/P-R on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the R0.5D-1205/P-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R0.5D-1205/P-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W) ECONOLINE R0.5D (0.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V 10.8V
Voltage-Input(Max) 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V 13.2V
Voltage-Output1 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output2 -5V -5V -5V -5V -5V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 50mA, 50mA 50mA, 50mA 50mA, 50mA 50mA, 50mA 50mA, 50mA
Power(Watts) 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Voltage-Isolation 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV 1 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features SCP SCP SCP SCP SCP
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
Efficiency 76% 76% 76% 76% 76%
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm) 0.60 L x 0.42 W x 0.28 H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)