RB088NS-30TL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RB088NS-30TL.
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V | 30 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 720 mV @ 5 A | 720 mV @ 5 A | 720 mV @ 5 A | 720 mV @ 5 A | 720 mV @ 5 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 3 µA @ 30 V | 3 µA @ 30 V | 3 µA @ 30 V | 3 µA @ 30 V | 3 µA @ 30 V |
| OperatingTemperature-Junction | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |