RC0402J681CS.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RC0402J681CS.
| Immagine |
| Series | RC | RC | RC | RC | RC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 680 Ohms | 680 Ohms | 680 Ohms | 680 Ohms | 680 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W | 0.03W, 1/32W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C | ±250ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) | 0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.006 (0.15mm) | 0.006 (0.15mm) | 0.006 (0.15mm) | 0.006 (0.15mm) | 0.006 (0.15mm) |