RL181S-822J-RC.pdf
| Immagine |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | RL181S | RL181S | RL181S | RL181S | RL181S |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 8.2 mH | 8.2 mH | 8.2 mH | 8.2 mH | 8.2 mH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA | 30 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 10.4Ohm Max | 10.4Ohm Max | 10.4Ohm Max | 10.4Ohm Max | 10.4Ohm Max |
| Q@Freq | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz | 100 @ 50kHz |
| Frequency-SelfResonant | 280kHz | 280kHz | 280kHz | 280kHz | 280kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |