Bourns Inc. RL824-271K-RC
Numero parte
RL824-271K-RC
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Radial, Vertical Cylinder
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RL824-271K-RC.pdf
Descrizione
FIXED IND 270UH 600MA 480MOHM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RL824-271K-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RL824-271K-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RL824-271K-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL824-271K-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series RL824 RL824 RL824 RL824 RL824
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 270 µH 270 µH 270 µH 270 µH 270 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 480mOhm Max 480mOhm Max 480mOhm Max 480mOhm Max 480mOhm Max
Q@Freq 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz 35 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 1.6MHz 1.6MHz 1.6MHz 1.6MHz 1.6MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz