Bourns Inc. RL895-151K-RC
Numero parte
RL895-151K-RC
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RL895-151K-RC.pdf
Descrizione
FIXED IND 150UH 740MA 270MOHM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RL895-151K-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RL895-151K-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RL895-151K-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL895-151K-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series RL895 RL895 RL895 RL895 RL895
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH 150 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 740 mA 740 mA 740 mA 740 mA 740 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max 270mOhm Max
Q@Freq 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz 25 @ 796kHz
Frequency-SelfResonant 3.5MHz 3.5MHz 3.5MHz 3.5MHz 3.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz