RL895-272K-RC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RL895-272K-RC.
| Immagine |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | RL895 | RL895 | RL895 | RL895 | RL895 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.7 mH | 2.7 mH | 2.7 mH | 2.7 mH | 2.7 mH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA | 170 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 4.94Ohm Max | 4.94Ohm Max | 4.94Ohm Max | 4.94Ohm Max | 4.94Ohm Max |
| Q@Freq | 45 @ 252kHz | 45 @ 252kHz | 45 @ 252kHz | 45 @ 252kHz | 45 @ 252kHz |
| Frequency-SelfResonant | 780kHz | 780kHz | 780kHz | 780kHz | 780kHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |