RM04F4701CT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RM04F4701CT.
| Resistance | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms | 4.7 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.016 (0.40mm) | 0.016 (0.40mm) | 0.016 (0.40mm) | 0.016 (0.40mm) | 0.016 (0.40mm) |