RMCS0402FT1K24.pdf
| Immagine |
| Series | RMCS | RMCS | RMCS | RMCS | RMCS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms | 1.24 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Features | Anti-Sulfur | Anti-Sulfur | Anti-Sulfur | Anti-Sulfur | Anti-Sulfur |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) | 0.018 (0.45mm) |