Nisshinbo Micro Devices Inc. RP401N501C-TR-FE
Numero parte
RP401N501C-TR-FE
Produttore
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Categoria:
PMIC – Spannungsregler – DC/DC-Schaltregler
Imballaggio
SC-74A, SOT-753
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RP401N501C-TR-FE.pdf
Descrizione
1A PWM/VFM STEP-UP DCDC CONVERTE
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RP401N501C-TR-FE on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RP401N501C-TR-FE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RP401N501C-TR-FE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series RP401x RP401x RP401x RP401x RP401x
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up Step-Up
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Boost Boost Boost Boost Boost
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 0.6V 0.6V 0.6V 0.6V 0.6V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Frequency-Switching 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz