RSF010P05TL.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSF010P05TL.
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V | 45 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 1A (Ta) | 1A (Ta) | 1A (Ta) | 1A (Ta) | 1A (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 4V, 10V | 4V, 10V | 4V, 10V | 4V, 10V | 4V, 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 460mOhm @ 1A, 10V | 460mOhm @ 1A, 10V | 460mOhm @ 1A, 10V | 460mOhm @ 1A, 10V | 460mOhm @ 1A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 2.5V @ 1mA | 2.5V @ 1mA | 2.5V @ 1mA | 2.5V @ 1mA | 2.5V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 2.3 nC @ 5 V | 2.3 nC @ 5 V | 2.3 nC @ 5 V | 2.3 nC @ 5 V | 2.3 nC @ 5 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 160 pF @ 10 V | 160 pF @ 10 V | 160 pF @ 10 V | 160 pF @ 10 V | 160 pF @ 10 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 800mW (Ta) | 800mW (Ta) | 800mW (Ta) | 800mW (Ta) | 800mW (Ta) |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |