RT0402BRD07698RL.pdf
| Immagine |
| Produttore | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Series | RT | RT | RT | RT | RT |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 698 Ohms | 698 Ohms | 698 Ohms | 698 Ohms | 698 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W | 0.063W, 1/16W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) | 0.014 (0.35mm) |