Yageo RT0603BRD0737K4L
Numero parte
RT0603BRD0737K4L
Produttore
Yageo
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Imballaggio
0603 (1608 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RT0603BRD0737K4L.pdf
Descrizione
RES SMD 37.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RT0603BRD0737K4L on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RT0603BRD0737K4L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603BRD0737K4L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Yageo Yageo Yageo Yageo Yageo
Series RT RT RT RT RT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 37.4 kOhms 37.4 kOhms 37.4 kOhms 37.4 kOhms 37.4 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)