Yageo RT0603BRD073K65L
Numero parte
RT0603BRD073K65L
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RT0603BRD073K65L.pdf
Descrizione
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/10W 0603
Product details
1. How to order RT0603BRD073K65L on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RT0603BRD073K65L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RT0603BRD073K65L?
Resistance 3.65 kOhms 3.65 kOhms 3.65 kOhms 3.65 kOhms 3.65 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)