Vishay General Semiconductor - Diodes Division SA60-E3/73
Numero parte
SA60-E3/73
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SA60-E3/73.pdf
Product details
1. How to order SA60-E3/73 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SA60-E3/73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SA60-E3/73?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SA60-E3/73.
7.How to contact us to get technical supports, such as SA60-E3/73 pin diagram, SA60-E3/73 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 107V 107V 107V 107V 107V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.7A 4.7A 4.7A 4.7A 4.7A
Power-PeakPulse 500W 500W 500W 500W 500W