SBR10100CTB.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBR10100CTB.
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | SBR® | SBR® | SBR® | SBR® | SBR® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Super Barrier | Super Barrier | Super Barrier | Super Barrier | Super Barrier |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 5A | 5A | 5A | 5A | 5A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 840 mV @ 5 A | 840 mV @ 5 A | 840 mV @ 5 A | 840 mV @ 5 A | 840 mV @ 5 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 200 µA @ 100 V | 200 µA @ 100 V | 200 µA @ 100 V | 200 µA @ 100 V | 200 µA @ 100 V |