Mallory Sonalert Products Inc. SBS12DLHMPPC
Numero parte
SBS12DLHMPPC
Produttore
Mallory Sonalert Products Inc.
Categoria:
Alarme, Summer und Sirenen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SBS12DLHMPPC.pdf
Descrizione
BUZZER MAGNETIC 44.45MM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SBS12DLHMPPC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SBS12DLHMPPC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBS12DLHMPPC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBS12DLHMPPC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SBS SBS SBS SBS SBS
ProductStatus Active Active Active Active Active
InputType DC DC DC DC DC
Voltage-Rated - - - - -
VoltageRange 9 ~ 12V 9 ~ 12V 9 ~ 12V 9 ~ 12V 9 ~ 12V
Frequency 2.075kHz 2.075kHz 2.075kHz 2.075kHz 2.075kHz
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
OperatingMode Pin Selectable Pin Selectable Pin Selectable Pin Selectable Pin Selectable
Duration Variable Variable Variable Variable Variable
SoundPressureLevel(SPL) 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm
Current-Supply 40 ~ 250mA 40 ~ 250mA 40 ~ 250mA 40 ~ 250mA 40 ~ 250mA
PortLocation Top Top Top Top Top
OperatingTemperature -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C
ApprovalAgency cUL, UL cUL, UL cUL, UL cUL, UL cUL, UL
Ratings Medical Medical Medical Medical Medical
IngressProtection - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
Size/Dimension 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm)