Mallory Sonalert Products Inc. SBS12XHFL
Numero parte
SBS12XHFL
Produttore
Mallory Sonalert Products Inc.
Categoria:
Alarme, Summer und Sirenen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SBS12XHFL.pdf
Descrizione
BUZZER MAGNETIC 44.45MM FLANGE
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SBS12XHFL on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SBS12XHFL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SBS12XHFL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SBS12XHFL.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SBS12XHFL pin diagram, SBS12XHFL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SBS SBS SBS SBS SBS
ProductStatus Active Active Active Active Active
InputType DC DC DC DC DC
Voltage-Rated - - - - -
VoltageRange 9 ~ 12V 9 ~ 12V 9 ~ 12V 9 ~ 12V 9 ~ 12V
Frequency 2.075kHz 2.075kHz 2.075kHz 2.075kHz 2.075kHz
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
OperatingMode Pulse, Fast Pulse, Fast Pulse, Fast Pulse, Fast Pulse, Fast
SoundPressureLevel(SPL) 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm 95dB @ 9V, 10cm
Current-Supply 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
PortLocation Top Top Top Top Top
OperatingTemperature -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C -30°C ~ 65°C
ApprovalAgency cUL, UL cUL, UL cUL, UL cUL, UL cUL, UL
Ratings Medical Medical Medical Medical Medical
IngressProtection - - - - -
Termination Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads
Size/Dimension 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm) 1.750 Dia (44.45mm)