TE Connectivity Passive Product SC10102KT
Numero parte
SC10102KT
Produttore
TE Connectivity Passive Product
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Axial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SC10102KT.pdf
Descrizione
FIXED IND 1MH 76MA 40 OHM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SC10102KT on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SC10102KT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC10102KT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC10102KT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SC10102KT pin diagram, SC10102KT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine SC10100JT SC10101KT SC10100KT SC10150KT SC10180KT
Numero parte SC10100JT SC10101KT SC10100KT SC10150KT SC10180KT
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 76 mA 76 mA 76 mA 76 mA 76 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 40Ohm Max 40Ohm Max 40Ohm Max 40Ohm Max 40Ohm Max
Q@Freq 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz 40 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 2.2MHz 2.2MHz 2.2MHz 2.2MHz 2.2MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz