Honeywell Sensing and Productivity Solutions SCX100DNC
Numero parte
SCX100DNC
Produttore
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Categoria:
Drucksensoren, Wandler
Imballaggio
6-SIP Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SCX100DNC.pdf
Descrizione
TEMP COMP C-GRADE 100 PSI
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SCX100DNC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SCX100DNC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SCX100DNC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCX100DNC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SCX100DNC pin diagram, SCX100DNC datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 6-SIP Module 6-SIP Module 6-SIP Module 6-SIP Module 6-SIP Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SCX SCX SCX SCX SCX
ProductStatus Active Active Active Active Active
Applications Board Mount Board Mount Board Mount Board Mount Board Mount
PressureType Differential Differential Differential Differential Differential
OutputType Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge Wheatstone Bridge
Output 0 mV ~ 100 mV (12V) 0 mV ~ 100 mV (12V) 0 mV ~ 100 mV (12V) 0 mV ~ 100 mV (12V) 0 mV ~ 100 mV (12V)
Accuracy ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Supply 20V 20V 20V 20V 20V
PortSize Male - 0.19 (4.8mm) Tube, Dual Male - 0.19 (4.8mm) Tube, Dual Male - 0.19 (4.8mm) Tube, Dual Male - 0.19 (4.8mm) Tube, Dual Male - 0.19 (4.8mm) Tube, Dual
PortStyle Barbed Barbed Barbed Barbed Barbed
TerminationStyle PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin PC Pin
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C