SDM36-18-UCM-P5R.pdf
| Immagine |
| Produttore | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. | CUI Inc. |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) | SDM36-U (36W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | North America | North America | North America | North America | North America |
| InputType | Cord | Cord | Cord | Cord | Cord |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Current-Output(Max) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Power(Watts) | 36 W | 36 W | 36 W | 36 W | 36 W |
| NoLoadPowerConsumption | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) | 100mW (Max) |
| Efficiency | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI | Level VI |
| OperatingTemperature | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C | 0°C ~ 40°C |
| OutputConnector | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) | 59 (1.50m) |
| InputConnector | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 | IEC 320-C14 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) | 3.94 L x 1.97 W x 1.30 H (100.0mm x 50.0mm x 33.0mm) |