Taiwan Semiconductor Corporation SFAF2008GH
Numero parte
SFAF2008GH
Produttore
Taiwan Semiconductor Corporation
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
TO-220-2 Full Pack
Scheda tecnica
SFAF2008GH.pdf
Descrizione
DIODE GEN PURP 600V 20A ITO220AC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SFAF2008GH on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SFAF2008GH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SFAF2008GH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SFAF2008GH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SFAF2008GH pin diagram, SFAF2008GH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine S12MCH S12KCH ES1GLHR3G S12GCH ES1BLHRUG
Numero parte S12MCH S12KCH ES1GLHR3G S12GCH ES1BLHRUG
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Capacitance @ Vr, F 150pF @ 4V, 1MHz 150pF @ 4V, 1MHz 150pF @ 4V, 1MHz 150pF @ 4V, 1MHz 150pF @ 4V, 1MHz
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns 35 ns 35 ns 35 ns 35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V 10 µA @ 600 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
Current - Average Rectified (Io) 20A (DC) 20A (DC) 20A (DC) 20A (DC) 20A (DC)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 20 A 1.7 V @ 20 A 1.7 V @ 20 A 1.7 V @ 20 A 1.7 V @ 20 A